Skip to main content
KronikaVýpravy

Tajuplná výprava Světýlek

By 8. 11. 2023No Comments

První velká akce našich vlčat začala v pátek 13. na Černém Mostě. Rodiče předaly své děti Matymu, Joshovi a Matějovi. Přišel celý oddíl v počtu 19 dětí. Batohy převezl Radek na koňskou farmu našeho kamaráda Dana Touška v Radonicích. Když děti dorazily na farmu, klobásky k večeři začaly právě vonět z místního grilu. Když se setmělo, děti si musely zavázat oči. Vedoucí je provedly nebezpečnou a tajuplnou cestou až k našemu tajnému místu u totemu, který kdysi dávno vyráběl Baja pro soukenický dorost. Tradice byla navázána. Děti prošly přijímacím rituálem, dostaly vlčácký šátek a byly přijaty do oddílu Světýlek. Odtud tmou odešly na zastávku autobusu. Musely však překonat další překážku v podobě zamčené brány. Autobus je dopravil na Brandýský zámek, kde se setkaly s Vlkodlaky z Boleslavi, další družinkou vlčat. Společně pak zazpívaly písně u táboráku a účastnily se noční bojovky. Když s vrátily na zámek, čekala je další večeře. Druhý den ráno, poté, co jsme si přečetli z Bible, pomodlili se a posnídali, nás čekal výlet na ostrůvek uprostřed mezi Labem a vodním náhonem. Vlčata si zde hrála na místním hřišti a u řeky. Po obědě už nás čekal jen úklid a cesta na Černý Most. Předání dětí do náruče rodičů proběhlo v pohodě. Díky Bohu, všechno dopadlo dobře a děti dojely domů plné nevšedních zážitků.

Radek Novotný