Skip to main content
KronikaVýpravy

Neumrzl ani jeden

By 5. 2. 2024No Comments

Skautské dobrodružství
„Spát v polovině ledna venku? Vždyť bude mínus osm! A s dětmi?“ Nedůvěřivě se ptali rodiče malých skautů. Je to vůbec dobrý nápad? Ale my, vedoucí, jsme se z toho rychle vyvlékli. Každý dospělý zodpovídá za své dítě. Záměr byl takový, že dospělý vyrazí se svým dítětem do lesa a stráví zde společně dva dny. V takové chvíli jsou odkázáni jeden na druhého, a když to vyjde, zůstane zážitek na celý život. Akce samozřejmě není pro každého. Dítě, a v našem případě i rodič, to musí zvládnout. V pátek večer se za námi zavřel les. Před spaním jsme se ohřáli polévkou a teplým čajem. Noc jsme přečkali, někdo mrzl více, někdo méně, někdo dokonce vůbec. Nejhorší bylo ranní rozmrzávání. Díky Bohu bylo senzační počasí a teplíčko a modrá obloha nám vrátila výbornou náladu. Prošli jsme kolem Kokořína a těšili se domů do tepla. K autu jsme se vrátili všichni a zůstaly nám krásné vzpomínky. Vše ostatní zůstává tajemstvím a nemůžeme vám k tomu nic říct. Tak uvidíme příští leden…

Radek Novotný