Skip to main content
KronikaVýpravy

Výprava Karlovy Vary – Loket

By 18. 5. 2024No Comments

Co jsme dělali 12. až 14. dubna?

Dostali jsme pozvání do sboru Církve bratrské v Karlových Varech. Tak jsme tady. Je nás čtrnáct. Tři vedoucí a jedenáct dětí. Po večeři vyrážíme do Varů. Centrum s dvanácti prameny děti uchvátilo hned první večer, kdy jsme přijeli. Ráno po snídani a po krátkém duchovním zamyšlení jsme vyrazili přes kopce k Ohři, abychom podle ní došli k hradu Loket vzdálenému 15 km. Cesta byla dobrodružná, občas náročná, ale vlčata i vedoucí to bravurně zvládli bez velkých stížností. Večer jsme si ještě stihli uvařit boloňské špagety. Po večeři jsme zpívali písně z našich zpěvníků, a pak unavení zalezli do spacáků. V neděli jsem byl pozván, abych během bohoslužby kázal a vysluhoval Večeři Páně. Vlčata zazpívala dvě písně. Jůlinka zažila na bohoslužbě překvapení, když tam potkala babičku s dědou s bratranci a rodiči, kteří ve Varech bydlí. Po obědě jsme se spokojení a unavení vrátili bezpečně zpět do Prahy. Díky Bohu.

Radek Novotný