Skip to main content
KronikaVýpravy

Vánoční výprava

By 5. 1. 2024No Comments

Skauti v Košátkách
„To byla ta nejlepší výprava!“ Košátky kousek od Všetat nikdy nezklamaly. Louka u lesa a na ní dřevěný srub, který spravuje bratr Trnka z benáteckého sboru, je skvělým místem pro konání skautské výpravy s malými dětmi. Děti si nejprve vychutnají necelou hodinku cesty vlakem, aby po dvacetiminutové procházce přišly do kouzelné dřevostavby schované mezi stromy. Nejprve pořádně roztopíme krbová kamna a venku v altánku zapálíme oheň. Caparti si zatím připraví spaní v podkroví na matracích. Jakmile se najíme, vezmeme připravené dárky pro zvířátka. V lese najdeme borovičku a pěkně ji ozdobíme mrkví, jablíčky, ořechy a dobrůtkami, které mají zvířátka v lese ráda. „Ať mají krásné Vánoce!“ … a zazpíváme Narodil se Kristus Pán. Pod stromečkem děti nalezly dárky, které si vzájemně nachystaly. Večer zahrajeme ještě pár her, zazpíváme, přečteme si z Bible, pomodlíme se, a pak rychle na kutě. Ráno nás čeká bohatá snídaně, průzkum okolí, pár her na louce a parádní nezapomenutelná jízda na korbě pick-upu na nádraží. Rychle vlakem zpátky do Soukenické, čeká nás tam oběd – boloňské špagety, a pak generální zkouška na vánoční slavnost. Díky Bohu, že se vše vydařilo.

Radek Novotný