
17. až 19. dubna nám Světýlkům Radek skvěle zorganizoval výpravu do Plzně. Vlčata nadšeně vzpomínají na dnes již legendární výpravu do Karlových Varů, která se odehrála před dvěma lety, takže od dětí vzešlo přání jet zase na celovíkendovou výpravu do vzdálenějšího velkého města. Radek viděl v Toulavé kameře reportáž z plzeňské Techmanie, a to rozhodlo, kam se pojede tentokrát. Sešli jsme se v pátek na Hlavním nádraží: 2 vedoucí a 15 dětí (Ráša se k nám připojila v sobotu ráno), nastoupili trochu chaoticky, ale všichni, do rychlíku a rozvalili se v kupéčkách, kde šlo ze sedaček složit velké válecí letiště. Po příjezdu do Plzně nás hned zaujal muzejní legionářský vlak, který byl již zavřený, jeho prohlídka nás čekala teprve během nedělního odpoledne, ale Radek chvíli využil a řekl nám něco o ČS legiích za 1. světové války. Na nádraží se k nám také připojila Eliška – místní skautka, která s námi absolvovala část našeho programu. Ubytováni jsme byli v místní modlitebně CB, na místě nás mile přivítal kazatel Daniel Šrámek. Jemu i všem Plzeňákům chceme i touto cestou poděkovat, jak nás přijali a v neděli i pohostili na sborovém obědě! V sobotu nás čekala Techmanie. Děti si mohly osahat spoustu vědeckých pokusů, viděly demonstraci ohnivého tornáda i parního stroje. V planetáriu byly další stanoviště s tématikou kosmu a kosmických letů, shlédli jsme tam i dva krátké filmy – jeden na panoramatickém plátně a jeden v 3D kině. Skauti i vedoucí byli z programu nadšení. Vydrželi jsme v Techmánii až do pozdního odpoledne, k večeru jsme se ještě vydali do centra, k Synagoze a na náměstí. Po návratu do modlitebny si skauti ještě před zalehnutím do spacáků zahráli hru (sardinky). V neděli jsme navštívili místní shromáždění, Radek kázal, děti šly do besídky. Po již zmíněném výborném obědě jsme se vydali na nádraží a před odjezdem do Prahy jsme prolezli legionářský vlak. Výprava se moc povedla, domů jsme se všichni vrátili plni skvělých zážitků.
Matyáš
Nejnovější komentáře